Публікації

Показано дописи з грудень, 2021

[Фоторепортаж] Романи Маргарити Проніної уже в бібліотеці!

Зображення
Приємно отримувати дарунки, а особливо напередодні новорічних свят! Електронна збірка з 13-ти різдвяних оповідань різних авторів "Приготуй мені гарячого глінтвейну" та дві друковані книжки — романи "Звичайна" і "Закони дива" з автографом авторки Маргарити Проніної та з теплими побажаннями для рідної школи: вірити в дива, бо вони трапляються з тими, хто в них вірить. А ми в них віримо! Радіємо успіхам нашої колишньої учениці, Маргарити Проніної, та бажаємо письменниці яскравих вражень, теплих емоцій, приємних зустрічей та отримувати задоволення від роботи. Чекаємо на нові твори, а на ці вже черга бажаючих!

[Фоторепортаж] Національний тиждень читання "Знайди свою книжку!"

Зображення
Старшокласники обирають Стівена Кінга — короля жахів! Учні других класів обирають новорічні книжки. Наші найактивніші читачі та учасники конкурсів, учні третіх класів, обирають книжки Галини Вдовиченко, Каті Матюшкіної та Каті Оковитої. Наші випускники обирають сучасну українську фантастику та детектив. Це книжки Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи, Марини та Сергія Дяченків, Олександра Вільчинського. Свої книжки знайшли читачі четвертих та п'ятих класів. Роальд Дал, Всеволод Нестайко, Володимир Рутківський, Анатолій Костецький, Наталія Щерба, Іван Андрусяк — автори, яких обирали найчастіше.

[Фоторепортаж] Тиждень початкової школи

Зображення
Тиждень початкової школи. Бібліотечне заняття для молодших школярів про пізнавальні книжки "Світ навколо нас" із серії "Великі книжки". Розглядали, читали, відгадували, розмальовували, гралися, співали, ділились враженнями. У всіх веселий настрій і бажання пізнавати простір шкільної бібліотеки.

«Топ БараБуки»: найкращі родинні видання 2021 року

Зображення
Простір Української Дитячої Книги « BaraBooka » оприлюднив результати «Топу БараБуки» – щорічний список найкращих родинних видань 2021 року. Переможців вибирали з короткого списку, куди ввійшло 30 найкращих неперекладних видань для дітей та підлітків. До списку потрапляють винятково видання українських авторів(ок). Таким чином БараБука вже восьмий рік підтримує національну літературу для дітей та підлітків та окреслює тенденції року, що минає. Переможців рейтингу урочисто нагородили 15 грудня в Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва. Традиційно впродовж двох тижнів читачі голосували за улюблені видання в номінації « Вибір читачів ». Понад 1600 користувачів віддало свої голоси за улюблені книжки. Цього року вперше вибір читачів збігся з вибором експерток Топу БараБуки. Топ БараБуки: переможці 2021 року  ( завантажити постреліз ) Джерело інформації

90-річчя від дня народження Григора Тютюнника

Зображення
У межах віртуального проєкту «АРХІВажлива СПРАВА» та з нагоди 90-річчя від дня народження українського прозаїка і перекладача, лауреата Шевченківської премії (1989) Григора Михайловича Тютюнника (1931–1980) Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України представляє документи з його особового фонду (Ф. 961), що зберігається у архіві-музею. Г. М. Тютюнник у м. Лубни. 1974 р. ЦДАМЛМ України, ф. 961, оп. 1, од. зб. 19, арк. 2 Григір Тютюнник народився 5 грудня 1931 р. у с. Шилівка на Полтавщині у родині колгоспників. Коли хлопчику було 6 років, його батька Михайла і батькового брата було розстріляно, а їхнє майно конфісковано. Хлопчика забрав до себе на Луганщину (смт Щотове) та виховав інший батьків брат Филимон Тютюнник. Навчався в Щотівській школі у російськомовному класі, внаслідок чого до 1962 р. розмовляв і писав твори винятково російською. У 1946 р. вивчився на слюсаря у Зіньківському ремісничому училищі. За розподілом потрапив на Харківський завод імені Малишева,...